linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Pāriet uz galveno saturu

Digitālo līderu tālmācības programma

VARAM

Aicinām vispirms apgūt Digitālo aģentu tālmācības programmu, lai sagatavotos digitālā līdera prasmju apgūšanai.

Programmas "Dari digitāli" mērķis ir veicināt sabiedrības spējas un vēlmi efektīvi izmantot e-pakalpojumus un e-risinājumus. Lai sasniegtu šo mērķi, būtiska loma ir prasmīgiem digitālajiem līderiem, kuri var sniegt kvalitatīvu atbalstu digitālo risinājumu lietošanā klientiem, kas raduši pakalpojumus saņemt klātienē, nodot savas zināšanas tālāk kolēģiem un klientiem un izglītot digitālos aģentus.

Digitālie līderi ir vēstneši, kas ne tikai paši aktīvi izmanto iestāžu piedāvātos e-risinājumus, bet arī ir apguvuši konsultēšanas prasmes, lai varētu iedvesmot e-pakalpojumu izmantošanā citus – kolēģus, iedzīvotājus, uzņēmējus u. c.

Mācībās tiks sniegts skaidrojums un demonstrācijas par e-pakalpojumiem (tajā skaitā – kā izmantot e-adresi, kur noder drošs elektroniskais paraksts) un praktiskas prasmes to izmantošanā, padomi, kā internetu lietot droši, kā saprast līdzcilvēkus un nodot savas zināšanas tālāk, lai pārliecinātu un motivētu cilvēkus izmantot digitālās vides radītās iespējas, u. c.

 

Valoda: latviešu

Mācību forma: tālmācības programma (programma apgūstama pašmācības ceļā dalībniekam ērtā laikā un vietā)

Mācību maksa: bezmaksas

Mērķa grupa: iestāžu darbinieki, nevalstisko organizāciju un sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju pārstāvji, kuri vēlas iegūt jaunas zināšanas un sniegt tālāk citiem cilvēkiem. Mācības var uzsākt tikai tie dalībnieki, kuri veikuši personības un prasmju testu un tā rezultātā kvalificējušies Digitālo līderu programmai.

Kursa ilgums: kopējais ilgums – 3 akadēmiskās stundas

Kursa saturs:

  -    11 video lekciju ieraksti par katru tēmu;
  -    11 prezentācijas par katru tēmu;
  -   mācību materiāls par visām tēmām kopā.

Lai pilnvērtīgi apgūtu mācībās paredzēto, nepieciešams:

  -    eParaksts mobile vai
  -    personas apliecība (eID karte) ar aktivizētu eParakstu un aploksni ar PIN kodiem (izmantošanai nepieciešams viedkaršu lasītājs).

 

Mācību tēmas

 1. Esi digitālais līderis!
 2. Vispārpieņemtie drošības principi
 3. Autorizācijas process un elektroniskā identifikācija
 4. Paraksties digitāli!
 5. Izveido e-adresi!
 6. Risini dažādas dzīves situācijas!
 7. Saproti līdzcilvēkus!
 8. Kā cilvēki mācās?
 9. Nodod savas zināšanas tālāk!
 10. Māki pārliecināt!
 11. Digitālā līdera loma digitālo šķēršļu novēršanā

 

Lai dalībnieks varētu pārbaudīt savu zināšanu līmeni, pirms mācību uzsākšanas un pēc katra temata apguves būs jāizpilda tests. Ja tests netiek nokārtots, to var veikt atkārtoti. Līdzko tests ir nokārtots, dalībnieks saņem piekļuvi nākamajam tematam.

 

 

Mācību dalībniekiem, kas sekmīgi izpildījuši mācību programmā noteiktās prasības, tiks digitāli izsniegts sertifikāts par kursa apgūšanu.

 

Aicinām digitālos līderus, kas pabeiguši kursu, sniegt informāciju Digitālo līderu kartē, lai iedzīvotāji zinātu, ka iestādē var saņemt atbalstu digitālo iespēju izmantošanā.

 

Reģistrēties