linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Pāriet uz galveno saturu

Digitālo līderu mācības

VARAM

Reģistrācija šajā kursā ir tikai ar ielūgumiem

Programmas “Dari digitāli” mērķis ir veicināt sabiedrības spējas un vēlmi efektīvi izmantot e-pakalpojumus un e-risinājumus. Lai sasniegtu šo mērķi, būtiska loma ir prasmīgiem digitālajiem līderiem, kuri var sniegt kvalitatīvu atbalstu digitālo risinājumu lietošanā klientiem, kas raduši pakalpojumus saņemt klātienē, kā arī, kas apguvuši konsultēšanas prasmes, lai varētu iedvesmot e-pakalpojumu izmantošanā citus – kolēģus, iedzīvotājus, uzņēmējus u. c.

Mācībās tiek sniegts tiks skaidrojums un demonstrācijas par e-pakalpojumiem (tajā skaitā – kā izmantot e-adresi, kur noder drošs elektroniskais paraksts) un praktiskas prasmes to izmantošanā, padomi, kā internetu lietot droši, kā saprast līdzcilvēkus un nodot savas zināšanas tālāk, lai pārliecinātu un motivētu cilvēkus izmantot digitālās vides radītās iespējas.

 

Valoda: latviešu

Mācību forma: attālināti tiešsaistes platformā Zoom

Mācību maksa: bezmaksas

Mērķa grupa: iestāžu darbinieki, nevalstisko organizāciju un sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju pārstāvji, kuri vēlas iegūt jaunas zināšanas un sniegt tālāk citiem cilvēkiem. Mācības var uzsākt tikai tie dalībnieki, kuri veikuši personības un prasmju testu un tā rezultātā kvalificējušies Digitālo līderu programmai.

Kursa ilgums: teorētiskā daļa – 8 akadēmiskās stundas (2 dienas, katrā pa 4 akadēmiskajām stundām), starp abām mācību dienām jāizpilda patstāvīgais darbs.

Patstāvīgais darbs: konsultāciju sniegšana vismaz 10 personām e-risinājumu izmantošanā

Kursa saturs un nodrošinātie materiāli:

  -    prezentācijas par katru tēmu;
  -    mācību materiāls.

Katram mācību dalībniekam ar pasta vai pakomātu starpniecību tiks nosūtīti:

  -    viedkaršu lasītājs;
  -    krāsains izdales mācību materiāls drukātā formātā;
  -    reprezentācijas materiāli (zīmulis, nozīmīte u. c.).

Lai pilnvērtīgi apgūtu mācībās paredzēto, nepieciešams:

  -    eParaksts mobile vai
  -    personas apliecība (eID karte) ar aktivizētu eParakstu un aploksni ar PIN kodiem (izmantošanai nepieciešams viedkaršu lasītājs).

 

Mācību tēmas

 1. Esi digitālais līderis!
 2. Vispārpieņemtie drošības principi
 3. Autorizācijas process un elektroniskā identifikācija
 4. Paraksties digitāli!
 5. Izveido e-adresi!
 6. Risini dažādas dzīves situācijas!
 7. Saproti līdzcilvēkus!
 8. Kā cilvēki mācās?
 9. Nodod savas zināšanas tālāk!
 10. Māki pārliecināt!
 11. Digitālā līdera loma digitālo šķēršļu novēršanā

 

Lai dalībnieks varētu pārbaudīt savu zināšanu līmeni, pirms mācību uzsākšanas un katras mācību dienas beigās būs jāizpilda tests.

 

 

Mācību dalībniekiem, kas sekmīgi izpildījuši mācību programmā noteiktās prasības, tiks digitāli izsniegts sertifikāts par kursa apgūšanu.

 

Mācību dalībnieki, kas veiksmīgi apguvuši Digitālo līderu programmu, tiek iekļauti Digitālo līderu kartē, lai iedzīvotājiem zinātu, ka iestādē var saņemt atbalstu digitālo iespēju izmantošanā.